Cena: | 2 900 Kč |
Snížená cena | 2 350 Kč i Snížená cena platí pro studenty denního studia, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, matky samoživitelky a invalidní důchodce. V případě uplatnění slevy pošlete prosím kopii dokladu, který Vás ke slevě opravňuje. |
Seznámil jsem se s obchodními podmínkami tohoto e-shopu a souhlasím s nimi.
Seznámil jsem se s podmínkami zpracovávání a ochrany osobních údajů na tomto e-shopu a souhlasím s nimi.
Termín | 4.-6.4.2025 pá 16:00-20:00; so 9:00-18:00; ne (9:00-13:00) |
Místo konání | PVŠPS, Hekrova 805, Praha 4 (https://www.pvsps.cz/nase-skola/kontakty…) |
Seminář je tvořen teoretickou a sebezkušenostní částí. Teoretická část se věnuje tématům muzikoterapie a muzikoterapie zaměřené na zdroje vycházející z fenomenologického přístupu. Soustřeďuje se na hudbu jako nonverbální komunikaci a řeč emocí, všímá si souvislosti imaginací, vnitřních obrazů, autentické hudby a autentického pohybu. Prohloubí znalost relaxačních metod o použití improvizační a živé hudby, ukáže přímé účinky použití hudby v terapii na kazuistikách.
Sebezkušenostní část tvoří dvě třetiny semináře a je věnovaná konkrétním technikám hudební improvizace v rozhovoru a v práci se skupinou, technikám hudební improvizace jako vyjádření a doprovodu emocí, souhře skupiny, relaxačním technikám a konkrétním technikám propojujícím imaginaci a hudební vyjádření, včetně reflexí a technik reflektování hudebního projevu.
Pracovat budeme s velkým množstvím různých nástrojů, které budou k dispozici všem a které budou představeny. Všechny techniky budou popsány včetně doporučení pro cílové skupiny klientů.
Mgr. et Mgr. Jana Fojtíčková
Mgr. et Mgr. Jana Fojtíčková pracuje jako psychoterapeutka, muzikoterapeutka a sociální pracovnice. Pracovala patnáct let jako muzikoterapeutka u lidí se zkušeností s duševním onemocněním, z toho 5 let v psychiatrické nemocnici Dobřany a 5 let ve fakultní nemocnici v Plzni. Věnuje se muzikoterapii zaměřené na zdroje vycházející z principu zotavení a daseinsanalytické psychoterapii. Dlouhodobě pořádá kurzy v muzikoterapii v psychiatrii. V současnosti vede (společně s Danielou Enström) muzikoterapeutický sebezkušenostní výcvik při magisterském studiu muzikoterapie na Pedagogické fakultě University Palackého v Olomouci na Ústavu speciálně pedagogických studií. Má ukončený daseinsanalytický výcvik. Má profesní členství v CZMTA (Česká muzikoterapeutické asociace) a je členkou rady CZMTA.
Mgr. Daniela Enström
Mgr. Daniela Enström pracuje jako psycholožka v ambulanci Klinické psychologie TH kliniky v Praze a má soukromou praxi v rámci daseinsanalytické psychoterapie v Praze. Ve své praxi se věnuje převážně dospívajícím a mladým dospělým klientům, a to jak v individuální práci, tak vede skupinu pro dospívající od 14 do 19 let. Muzikoterapii se věnuje přes deset let, pracovala ve výzkumu pacientů s Parkinsonovou nemocí, kde vedla muzikoterapeutickou skupinu. Muzikoterapii vedla také v rámci programu v komunitě Kaleidoskop, kde pracovala téměř tři roky. V současnosti také vede (společně s Janou Fojtíčkovou) muzikoterapeutický sebezkušenostní výcvik při magisterském studiu muzikoterapie na Pedagogické fakultě University Palackého v Olomouci na Ústavu speciálně pedagogických studií. Společně rozvíjejí koncept muzikoterapie zaměřené na zdroje vycházející z principu zotavení a daseinsanalytické psychoterapie. Má ukončený daseinsanalytický výcvik. Je profesní členkou CZMTA (Česká muzikoterapeutická asociace).